
Al enkele jaren organiseren rockliefhebbers op Onafhankelijkheidsdag een rockshow. “Dit jaar wilde ik met iets nieuws te komen.” Als liefhebber van alles dat apart is, houdt Shavero Ferrier, die al enkele jaren onder de naam Phara0h Productions kleinschalige evenementen voor opkomende artiesten organiseert, op 25 november bij zwembad ‘De Spetter’ aan de Ringweg een bijzonder evenement.
Tekst Audry Wajwakana
Beeld Kyle Krolis
Ferrier: “We noemen het Alt-market, maar eigenlijk is het een mini-alternative festival van mensen die aparte dingen doen. Op Onafhankelijkheidsdag brengen we een ieder die iets uitzonderlijk doet, niet alleen op het gebied van muziek, maar ook iets dat compleet anders is, bijeen.”
“Het was een wild idee om die mensen zover te krijgen, maar ik wilde het toch een beetje anders doen”
Alt staat voor alternative, alles dat apart is of afwijkt van het gebruikelijke. De Amerikaanse band Nirvana kwam in de jaren negentig op het gebied van rockmuziek met een alternatief genre. Ze speelde rockmuziek, die anders klonk dan de liefhebbers van rock waren gewend.
Ook in andere muziekgenres, zoals hiphop, komt het voor, maar in het uitgaansleven in Suriname mist Ferrier dat. “Ik houd van muziekstijlen die anders zijn en die wil ik samen op één plek hebben. Het was een wild idee om die mensen zover te krijgen”, bekent hij. “Maar ik wilde het toch een beetje anders doen.”
Ferrier, muzikant van onder meer de hardcore punkband Luguber, maakte bij optredens vaak mee dat er pop-up shops zijn geweest waarbij jonge creatievelingen altijd iets nieuws en apart op de markt proberen te brengen. “Mensen die over het algemeen nieuwe muziek maken of bezig zijn met iets creatiefs, krijgen nauwelijks een platform, laat staan zij die iets apart doen.”
Aanbod
Met de Alt-market moet daarin verandering komen. Het evenement start om vijf uur ’s middags met een schaatsdemonstratie. “We hebben voor deze groep gekozen, omdat ze een aparte sport beoefent en dus ook hoort bij de alternative scene van Suriname.”
Daarnaast zullen er verkopers zijn die nieuwe items op de markt proberen te brengen. Zo is er een creatieveling uit Nederland die een nieuw kledingmerk, dat iets meer heeft van streetwear stijl, is gestart en die er meer bekendheid aan wil geven. Ook is er een sieradenmaakster die van onder meer parels chokers en kettinkjes maakt. In totaal zijn er twaalf verkopers, van wie drie van etenswaren.
Tijdens het event zullen diverse bands en artiesten optreden, zoals Andrew Park, Rowin, Ravech, Midnyte Mafia, Redcore, Ze, Revolt, James Francis en Luguber. Het is een combinatie van ervaren en nieuwe artiesten. “Op deze manier bieden we hen een platform om hun muziek te pushen. Voor mensen die nieuwe muziek maken, is er veelal geen platform, noch minder voor zij die een apart type muziek maken”, zegt Ferrier.