
Tekst en beeld Ricky Wirjosentono
PARAMARIBO — Met een monsterzege van 10 – 1 hebben de voetbal meisjes zaterdag goud in de wacht gesleept voor Suriname. Bij rust stond de score al 7 – 0 voor Suriname in het George Streepystadion met als hoofdrol Shavora Wijngaarde die maar liefst zes van de doelpunten op haar naam schreef tijdens de Inter Guyanese Spelen (IGS). Winnende coach Brian Aalse zegt dat hij vandaag een ander systeem heeft toegepast aan de hand van de evaluatie van de eerste wedstrijd waar Suriname met maar liefst 8 – 0 te sterk was.
“We hebben een snellere spits voorin gezet. En je ziet zelf het resultaat. Maar ik blijf het zeggen. We moesten meer hebben gescoord,” stelt Aalse. Hij blijft erbij dat zijn team is gaan slabakken in de achterhoede en zegt dat daardoor het tegendoelpunt is gevallen.
“Ik moest vandaag scoren en heb gedaan wat aan mij is gevraagd”
Aanvoerdster Shavora Wijngaarde
“Tevreden ben ik wel. Bepaalde momenten ontstond er verslapping in achterhoede en daar gaan wij sowieso nu aan werken. Maar voor vandaag ben ik trots op de meisjes. We hebben geprobeerd de score op nul te houden voor Guyana, maar dat is het toch niet geworden.”
Doelpunten
Wijngaarde opende in de dertiende minuut de score voor Suriname, waarna Shanika Kertoidjojo de score zes minuten later verdubbelde. Aanvalster Wijngaarde maakte vervolgens gehakt van de verdediging door maar liefst vier doelpunten achter elkaar te scoren: 7 – 0. Op slag na rust bleef het spelbeeld een eenrichtingsverkeer.
Gwyneth Nieveld, Samanie Loe- A – Foe en Beyoncé Swedo pakten voor Suriname ook een doelpunt erbij voordat Wijngaarde in de negentigste minuut de score op 10 – 1 bepaalde. Voor Guyana wist Tanya Devier de eer te redden. “Ik moest vandaag scoren en heb gedaan wat aan mij is gevraagd,” voegde Wijngaarde toe. “We moesten meer hebben gescoord, maar die jongens doen dat wel morgen.”
Kimora Edwards aanvoerderster van Guyana zegt dat ze moeilijk in hun spel kwamen. “We wisten dat Suriname goals zouden maken. Maar dat wij tenminste één hebben gescoord doet ons wel goed.”
De Surinaamse jongens hebben het tegen Guyana niet kunnen bolwerken in de ochtenduren. Het werd uiteindelijk 1 – 1. Zondag spelen ze tegen Frans-Guyana en moeten met minimaal drie doelpunten verschil winnen om winnaar te worden bij het onderdeel voetbal.
