
door Ricky Wirjosentono
PARAMARIBO — “Wat een finale! Ik moest tot het uiterste gegaan om de overwinning te behalen op Imaan. Hij is een heel goede speler”, reageert Jason Yeung tegenover de Ware Tijd. Hij moest zondag hard voor zijn schaaktitel knokken in de U20-klasse, maar uiteindelijk is het hem gelukt het kampioenschap te prolongeren.
Samen met Imaan Kalidjo was Yeung na negen speelronden met 8,5 punten op de eerste plaats geëindigd. In het Denksportcentrum moest het duo daarna barragepartijen spelen om te bepalen wie zich kampioen mocht noemen. In de serie van drie partijen kwam Yeung als winnaar uit de bus.
“Ik heb een kleine fout gemaakt in de barrage en dat heeft me gekost. Als ik het opnieuw kon spelen, zou ik die fout niet maken”, keek Kalidjo spijtig terug op de misser. “Maar felicitaties aan Jason.” In de zesde ronde hadden de twee nog remise tegen elkaar gespeeld.
U30/30+
Simultaan aan het nationaal jeugdkampioenschap in de U20-categorie draaide de Surinaamse Schaakbond het U30- en 30+-toernooi af. Shatish Lautan pakte de titel in de 30+-klasse.
In de leeftijdscategorie U30 werd Shiva Kalka kampioen. Bij de meisjes ging Maylee Tjong Tjing Joe er vandoor met de hoofdprijs.