
PARAMARIBO — R.P. is door de politie van Latour in verzekering gesteld, omdat hij zijn twintigjarige ex-vriendin P.M. zwaar heeft mishandeld. De 28-jarige man kon drie dagen na het strafbare feit worden aangehouden.
P.M. was met haar zus en hun minderjarige kinderen thuis toen de verdachte op 8 november aanklopte. Uit vrees voor hem maakte de zus de deur dicht, waarna R.P. flink tekeer ging met de twee vrouwen.
Hij trapte vervolgens de deur open, verschafte zich toegang tot de woning en bracht zijn ex-vriendin vuistslagen toe over haar gehele lichaam. P.M. zag op gegeven moment kans weg te rennen, maar werd achternagezeten door de verdachte.
De jonge vrouw stopte vervolgens en maakte de man duidelijk dat ze geen relatie meer met hem wilde, wat R.P. nog kwader maakte. Toen hij een vuistvuurwapen uit zijn tas haalde, rende de ex-vriendin naar de buren, sprong over de schutting en hield zich schuil totdat de man vertrok.
Ze schakelde vervolgens de politie in. De agenten wisten R.P. op 11 november aan te houden. Na te zijn voorgeleid op het politiebureau werd de man in verzekering gesteld.